Žiedinės ekonomikos principai Lietuvoje

šiukšlių išvežimas VilniujeIlgą laiką gyvenimo ritmas buvo labai paprastas ir visiems puikiai suprantamas. Tai kas pagaminama, buvo panaudojama ir galiausiai išmetama, tačiau tokie principai galiausiai palieka didžiulius kalnus sąvartyne ir, žinoma, labai daug nebenaudojamų ar nebereikalingų daiktų namuose.

Pastaruoju metu daugiau dėmesio skiriant aplinkosaugai, galima pastebėti, kad situacija keičiasi ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje. Žiedinės ekonomikos strategija neliko tik žodžiai ar planai – po truputį įžvelgiami veiksmai.

Taromatai

Pirmiausia, labai pasidžiaugti galima įmonėmis, kurios jau kurį laiką dirba, remdamiesi žiedinės ekonomikos principais. USAD rūpinasi perdirbamos taros surinkimu ir jos perdirbimu. Būtent atsiradus taromatams, galima pasidžiaugti, jog net daugiau nei 90 procentų panaudotų butelių ar kitokios taros sugrįžta. Užstatų sistema tikrai labai palengvino situaciją, nes gyventojai turi daugiau motyvacijos nebemesti plastiko pakuočių bet kur, todėl jos sugrąžinamos ir perdirbamos. Kitaip tariant, tai, kas anksčiau tapdavo atliekomis sąvartynuose, dabar virsta žaliava, kuri panaudojama naujiems gaminiams. Turint neperdirbamų atliekų, kurios negali būti priduotos į taromatą ar dedamos į rūšiavimo bei buitinių atliekų konteinerius, visuomet galima rinktis paslaugą – šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taip visuomet užtikrinama, kad atliekomis bus pasirūpinta tinkamai.

Dalinimasis

Vienas iš tokios ekonomikos principų yra tai, kad dalintis. Kad būtų lengviau suprasti kaip tai veikia, verta atkreipti dėmesį, jog atsiranda vis daugiau paslaugų, siūlančių trumpalaikę automobilių nuomą, pavežėjimo paslaugą, trumpalaikį apgyvendinimą keliautojams savo namuose, kad nereikėtų rinktis viešbučių. Daugiau domintis galima atrasti įvairiausių paslaugų, kurios yra gamtai draugiškesnės nei jų alternatyvos. Vis dažniau skatinama pagalvoti ne brangesnius daiktus, o apie tai ko iš tiesų reikia. Kai kurie gali galvoti, kad jiems reikalingas automobilis tam, kad galėtų nuvykti į darbą, tačiau pagalvojus antrą kartą, galbūt, patogiai į jį nuvykti galima ir su troleibusu – taip dažniau sutaupoma ir pinigų. Taigi, verta pradėti galvoti ne apie pačius daiktus, o apie tai ką jie suteikia ir kaip tą galima gauti renkantis geresnes alternatyvas.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Perkūrimas

Kai kurie išmetami dalykai gali tapti ne tik atliekomis, bet i resursais, iš kurių sukuriama kas nors naujo. Toks principas yra daug žadantis, todėl su laiku atsiranda vis daugiau galimybių. Sąmoningas vartojimas skatina prieš išmetant daiktus pagalvoti dar kartą ar tikrai tai geriausias būdas jų atsikratyti. Perdirbamas ir naujais tikslais panaudojamas gali būti ne tik plastikas, bet ir drabužiai. Kai kurie didieji drabužių prekiniai ženklai jau siūlo galimybę atiduoti savo nenešiojamus rūbus, kurie vėliau panaudojami naujų kolekcijų kūrimui. Yra ir organizacijų, kurios surenka įvairius audinius, rūbus bei prikelia juos „antram gyvenimui“.

Žiedinė ekonomika Lietuvoje, galbūt, dar nėra labai įsitvirtinusi, tačiau jos principus jau galima pastebėti. Siekiant kuo geresnių rezultatų, reikalingas visuomenės įsitraukimas ir supratimas, kad sąmoningas vartojimas yra kelias į šviesesnę ateitį.Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft