„Šventinės“ atliekos: kaip su jomis dorotis?

šiukšlių išvežimas VilniujeŠventiniu laikotarpiu dažnai tenka susidurti su kur kas didesniais atliekų kiekiais nei įprastomis dienomis. Šv. Kalėdos, Naujieji metai, pasiruošimas Velykoms priverčia kur kas daugiau paišlaidauti – perkamos dovanos, ruošiami valgiai, todėl buitinių atliekų taip pat padaugėja. Labai dažnai atliekų kiekis tokiu metu būna net 30 procentų didesnis.

Daugiausiai šventiniu laikotarpiu susiduriama su kur kas didesniais kartono ir popieriaus kiekiais, kurie naudojami dovanų pakavimui. Deja, bet labai dažnai kartonas atsiranda ne tik jiems skirtuose konteineriuose, bet ir prie jų ar net mišrių atliekų konteineriuose, kur jiems ne vieta. Jeigu neturite galimybės tinkamai pasirūpinti didesniais atliekų kiekiais, visuomet galima pasirinkti paslaugą – šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taip skirtingos nukeliaus į jiems skirtas aikšteles ar kitas vietas. Norint sumažinti atliekų kiekį per šventinį laikotarpį, galima pasinaudoti keliais patarimais.

Kaip sumažinti „šventinių“ atliekų kiekį?
  • Apsiperkant parduotuvėse turėkite su savimi maišelį, atsineštą iš namų. Puiku, jei tai yra medžiaginis, daugkartinis maišelis – jis bus tvirtas ir panaudojamas dar ilgą laiką. Kadangi švenčių metu apsipirkinėjimo būna labai daug, dažnai perkami vis nauji plastiko maišai, kurie nėra itin geras variantas.
  • Atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką, kai perkami kokie nors produktai. Dažnai produktai su nuolaida galioja kiek trumpiau, todėl gali pasitaikyti atvejų, kai nebūtinai pavyks per šventes produktą suvalgyti ar panaudoti patiekaluose. Žinant galiojimo laiką lengviau išvengti išmetimo.
  • Dovanas pakuoti galima labai kūrybiškais būdais ir neperkant kartoninių dėžių ar dovanų popieriaus, kuris vėliau išmetamas. Įvynioti dovanas galima į medžiagas arba į senus laikraščius bei papuošti džiovintu apelsinu ar šakele.
  • Prieš vykstant į parduotuvę, būtinai paanalizuokite ko pirkti dar nereikia. Kartais pamirštant parduotuvėje ko yra namuose, nusiperkama daug daugiau nei reikia – tokie produktai vėliau išmetami, kai pasibaigia galiojimo laikas.šiukšlių išvežimas Vilniuje
  • Atsižvelkite į tai ar praeitais metais nebuvo prigaminta per daug patiekalų, ar viskas buvo suvalgyta, kokie patiekalai labiau patinka šeimai ir draugams. Taip pagaminsite optimalų kiekį valgių, kurie bus suvalgyti.
  • Jei atlieka nedideli kiekiai produktų, kurie buvo naudojami šventiniams valgiams, dėkite juos į sandarias dėžutes, o tuomet į šaldytuvą. Vėliau sugalvokite patiekalą, kuriame po švenčių bus galima juos panaudoti.
  • Labai svarbu nepamiršti rūšiuoti – daugelis pakuočių gali būti dedamos į specialius konteinerius. Labai svarbu atsiminti, kad plastikas, kuriame būna maistas irgi gali būti dedamas į plastiko konteinerį – svarbiausia tas pakuotes išplauti.
  • Turint galimybę labai rekomenduojama kompostuoti biologiškai skaidžias atliekas.

Laikantis šių patarimų galima džiaugtis lygiai tokiomis pat puikiomis šventėmis, tačiau kiek sąmoningesnėmis. Mažiau atliekų reiškia mažiau taršos, daugiau tvarumo ir draugiškumo žemei!

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft