Šiltasis sezonas: kaip tvarkyti po darbų likusias atliekas?

šiukšlių išvežimas VilniujeŠiltasis sezonas ir ypač pati vasara yra tikras darbymetis. Visi ruošiasi tvarkyti savo kiemus, sodus, remontuoja namus, prasideda statybos. Dažnai toks sezonas turi daug įtakos pokyčiams, todėl atsiranda labai daug nekasdieniškų atliekų.

Po statybų likusios medžiagos, nupjauta žolė namų kieme ar sode, išrautos piktžolės iš gėlių darželio, dažai po kambarių dažymo tikrai nėra sutinkami buityje nuolat, todėl iškart reikia pasiruošti ir pasidomėti kaip tinkamai atsikratyti tokio tipo atliekomis. Juk ne viskas gali atsirasti buitinių atliekų konteineriuose. Jei nėra galimybės pasirūpinti atliekomis patiems, verta kreiptis pagalbos – šiukšlių išvežimas Vilniuje gali būti puiki paslauga norint užtikrinti, kad atliekomis bus tinkamai pasirūpinta. Jei visgi norisi aplinką susitvarkyti patiems, verta žinoti kelis dalykus.

Atliekų tvarkymo taisyklės savivaldybėse

Kiekviena savivaldybė turi savo taisykles kaip tvarkomos atliekos toje teritorijoje. Žinoma, visos taisyklės paruoštos vadovaujantis šalyje esančiais ir galiojančiais reglamentais. Už atliekų tvarkymą visuomet moka pats gyventojas. Net ir patiems vežant atliekas iki tam skirtų aikštelių, viršijant tam tikrą kiekį gali prireikti susimokėti. Taip saugojamasi nuo itin didelio atliekų srauto, kurio kaltininkės gali būti įmonės. Visgi gyventojai dažnai itin didelių kiekių atliekų, kurios netilptų į turimus konteinerius neprikaupia. Aikštelių jiems labiausiai prireikia tuomet, kai prisikaupia atliekų, kurios netinkamos konteineriams.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Ką galima vežti į stambiagabaričių atliekų aikšteles?

Į specialias aikšteles galima vežti ne tik komunalines atliekas, bet ir baldus, dažus, alyva, automobilių padangas, elektronika, buitinę chemiją, jų pakuotes. Taip pat čia galima atvežti ir statybai naudotas medžiagas, kurios nebereikalingos, o kai kuriais atvejais čia būna skirta vieta ir nupjautai žolei. Labai rekomenduojama žolę kompostuoti turint galimybę, tačiau jei jos nėra, ją taip pat galite išvežti į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles, kur surenkamos visos biologiškai skaidžios atliekos.  

Taigi, darbymečiu sukauptomis atliekomis tikrai įmanoma pasirūpinti tinkamai. Iš nežinojimo daug tokių dalykų gali atsirasti konteineriuose ar gamtos kampeliuose, į kuriuos užsukama rečiau. Verta turėti omenyje, kad Lietuvoje yra gausu aikštelių, kur tam tikrus kiekius atliekų išmesti galima nemokamai.

 

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft