Pavyzdinis atliekų tvarkymas Belgijoje

šiukšlių išvežimas VilniujeGreičiausiai daugelis jau yra girdėję, jog Belgija yra viena iš geriausiai su atliekomis susitvarkančių valstybių. Ši šalis stebina savo pasiekimais ir lyderiavimu šioje srityje. Ar žinojote, kad Belgijoje į sąvartynus patenka tik iki 5 procentų atliekų? Stebinantys rezultatai nebuvo pasiekti per savaitę ir tam prireikė nemažai pastangų, tačiau dabar tai nuostabus pavyzdys kitoms šalims.

Europos Sąjungos strategijoje jau yra nurodyta, kad iki 2030 metų į sąvartynus patekti galės ne daugiau 10 procentų atliekų. Tai reiškia, kad daugelis šalių turės labai pasistengti ir, kaip motyvaciją, pasitelkti Belgijos pavyzdį. Žiedinės ekonomikos veiksmų planas – tikras iššūkis kai kurioms šalims. Net ir Lietuvai yra kur padirbėti. Dar 2013 metais į sąvartynus buvo išvežama daugiau nei 60 procentų atliekų, tačiau šie skaičiai po truputį mažėja, tad galima džiaugtis mažomis pergalėmis. Atsiranda vis daugiau galimybių tinkamai rūšiuoti, rinktis tvaresnius sprendimus ar tokias paslaugas kaip šiukšlių išvežimas Vilniuje.

Kaip veikia rūšiavimo sistema Belgijoje?

Pirmiausia, Belgijoje yra naudojami skirtingai maišai skirtingos atliekoms. Jei atliekos sudėtos netinkamai ir bet kuriame maiše galima pastebėti, kad yra kas nors nesurūšiuoto, jos neišvežamos. Taip pat tokiais atvejais gali būti taikomos ir baudos, kurios siekia kiek daugiau nei 600 eurų sumą. Didelės baudos tikrai gali motyvuoti pasistengti atidžiau rūšiuoti savo atliekas ir skirti tam daugiau dėmesio.

Kaip dar Belgijos gyventojai skatinami rūšiuoti?

Be to, kad nerūšiuojant galima gauti dideles baudas, naudojamas ir kitas būdas paskatinti žmones prisidėti prie atsakingesnio rūpinimosi atliekomis. Žmonės, kurie rūšiuoja, už atliekas moka mažiau negu tie, kurie to nedaro. Atsiradus tokiam paskatinimui, buvo pradėta surinkti vis daugiau tinkamai surūšiuotų atliekų.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Belgijos planai

Žiūrint į ateitį, Belgija tikrai neketina sustoti ir greičiausiai daugelį Europos Sąjungos nurodytų tikslų pasieks kur kas greičiau nei reikia. Netrukus Belgijoje turėtų pradėti veikti net 5 visiškai nauji atliekų rūšiavimo centrai, kurie užtikrins, jog atliekos būtų dar geriau išrūšiuojamos. Iki kitų metų taip pat Belgijos planuose yra 3 naujos plastikinių atliekų perdirbimo gamyklos.

Taigi, Belgijai puikiai sekasi tvarkytis su atliekomis, o tai suteikia vilties, jog mažais žingsneliais visos valstybės galės džiaugtis tokiais pačiais rezultatais. Tai didelis laimėjimas norint tapti draugiškesniais gamtai.


Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft