Pandemijos įtaka atliekų srautams

šiukšlių išvežimas VilniujePraėjusiais metais pandemija sukrėtė visą pasaulį ir dar iki šiol su ja aktyviai kovojama. Deja, tai turėjo neigiamos įtakos daugeliui sričių, todėl dabar pasikeitė darbinė aplinka, daugelio laisvalaikis ir dar daugelis dalykų, įskaitant atliekų susidarymą.

Masinei kaukių gamybai sunaudojama daug energijos, o kadangi medicininės vienkartinės kaukės gali būti naudojamos vos 2-3 valandas, jos labai greitai tampa atliekomis. Taigi, šiuo metu visame pasaulyje tenka susidurti su didesniu atliekų kiekiu, kas tikrai nedžiugina.

Žmonės neprarado sąmoningumo

Atliekų srautai tikrai labai pasikeitė – kadangi daugelis dirba namuose, daug daugiau atliekų atsiranda daugiabučių konteineriuose ar prie individualių namų. Karantino metu įmonėse surenkama nedaug atliekų. Nors liūdina padidėjęs atliekų kiekis – gausu medicininių kaukių, respiratorių, pirštinių, dezinfekcinio skysčio taros, žmonių sąmoningumas išliko. Galima pasidžiaugti, kad dauguma atliekas tinkamai išrūšiuoja ir nemeta visko į vieną vietą. Neturintiems galimybių išvežti į specialias aikšteles atliekų, kurios negali būti išmetamos į buitinių atliekų ar rūšiavimui skirtus konteinerius, visada gali padėti paslauga – šiukšlių išvežimas Vilniuje.

Liūdina plastikas

Pandemijos metu išaugo didelis poreikis ne tik apsauginių, bet ir medicinos priemonių. Tai reiškia, jog masiškai gaminamos ne tik pirštinės bei kaukės, bet ir prijuostės, veido skydai, tvarsčiai ir daugelis kitų dalykų. Tokioje srityje irgi naudojamas plastikas, jis sudaro apie 30 procentų šių atliekų. Siekiant, kad virusas nebeplistų, deja, daugelį šio plastiko tenka sunaikinti. Liūdina ir tai, kad dėl viruso stengiamasi pirkti tik supakuotus produktus, kurie nebūtų atidengti parduotuvėse – tai reiškia, kad plastiko perkama kur kas daugiau. Svarstoma, ar toks padidėjęs plastiko naudojimas nesugadins kai kurių šalių ilgą laiką siektų tikslų po truputi plastiko atsisakyti.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Ar įmanoma sumažinti atliekų kiekį pandemijos metu?

Visgi kalbant apie apsaugines priemones, galima nesunkiai suprasti, kad šios atliekos tikrai kol kas niekur nedings ir dar ilgai susidursime su padidėjusiu jų kiekiu. Saugotis nuo viruso yra labai svarbu, todėl kiekvienas turėtų prižiūrėti savo sveikatą, naudojant apsaugines priemones.

Atliekų kiekį sumažinti galima ir kitaip – perkant produktus be pakuočių, stengiantis pagalvoti apie pirkinius prieš jos perkant atsižvelgiant į tai, ką su pakuotėmis reikės daryti vėliau. Verta atsiminti, kad pagal paklausa atsiranda ir pasiūla, tad jei visi nustotų pirkti plastiko pakuotes, gamintojai keistų jas į geresnes, ekologiškesnes. Taigi, net ir pandemijos metu galima pabandyti gyventi ekologiškiau.

 

 

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft