Netinkamai išmesta elektronika kenkia gamtai

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Rūšiavimas daugeliui jau tapo gana įprastas dalykas, po truputį vis daugiau žmonių atskiria kartoną, plastiką bei stiklą, metalą, tačiau iškyla kita problema – elektronika. Įvairiausių prietaisų randama ne tik konteineriuose, bet ir šalia jų. Kartais tokių dalykų randama ir gamtoje – pamiškėse.

Mesti į įprastus konteinerius elektros prietaisų negalima. Juos reikia išvežti į specialias aikšteles, o jeigu to padaryti galimybės nėra, padėti gali šiukšlių išvežimas Vilniuje. Tokia paslauga leidžia džiaugtis tinkamai pasirūpintomis atliekomis ir apsaugo nuo netinkamų daiktų atsiradimo buitinių atliekų konteineriuose.

Elektronikos prietaisų perdirbimas

Išmetus elektronikos prietaisus ne pagal reikalavimus, deja, jie atsiranda sąvartynuose ir net tinkamos jų dalys perdirbimui tiesiog lieka šiukšlių kalnuose. Gaminant tokio tipo daiktus naudojama labai įvairių žaliavų, tokių kaip metalai, plastmase, stiklas, dujos, tepalai, guma ir daugelis kitų. Nemaža dalis jų gali būti pakartotinai panaudojamos kitiems gaminiams.

Pavojingos atliekos

Elektronikos prietaisai gali būti pavojingi aplinkai ar net sveikatai – būtent todėl ir reikalaujama juos išmesti nurodytose aikštelėse. Tokiu atveju elektronika gali būti tinkamai išardoma. Prietaisai irdami tiesiog sąvartyne išskiria kenksmingų medžiagų, tokių kaip plastikas, sunkiųjų metalų, dujų, kurios ardo ozono sluoksnį, gali veikti nervų sistemą. Elektronikos atliekos yra labai susijusios ir su globaliniu atšilimu, todėl labai prašoma su jomis pradėti elgtis atsakingai.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Lietuvoje elektros prietaisai labai mėgstami

Elektros prekių visame pasaulyje vis daugėja – normalu, kad visi nori naudotis vis naujesnėmis technologijomis, kurios palengvina buitį ar kitus darbus. Tačiau elektronikos didėjimas reiškia, kas vis daugiau senų prietaisų bus išmesti. Daugiausiai tokio tipo prekių išmetama Azijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Visgi vertinant tai, kiek vienam žmogui atitenka elektros prietaisų Lietuvoje, galima pastebėti, kad skaičiai dideli lyginant su kai kuriomis kitomis Europos Sąjungos šalimis.

Situacija su elektronika blogės

Elektra varomų technologijų yra vis daugiau. Šiuo metu džiaugiamasi itin ekologiškomis elektroninėmis transporto priemonėmis, tačiau kad ir koks geras variantas šiuo metu tai atrodo, reikia nepamiršti, kad ir jis sukels nepatogumų ateityje. Reikės perdirbti labai didelius kiekius ličio jonų baterijų, kurios nėra tinkamos eksploatavimui. Tokios pačios baterijos randamos ir elektriniuose dviračiuose bei paspirtukuose, todėl į metalo laužą jų tiesiog išmesti nepavyks.

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft