Miestas Anglijoje stengiasi gyventi be plastiko

šiukšlių išvežimas VilniujePlastiko daroma žala gamtai yra nepaneigiama. Plastikinės pakuotės ir maišeliai nuolatos atsiranda tarp daugelio žmonių pirkinių. Juos išmetus, gamtai tenka stoti į kovą su plastiku, kuri gali tęstis nuo 5 iki 100 metų. Didžiuliai atliekų kiekiai prisideda prie labai dideliu aplinkosaugos problemų, tačiau būtent plastikas yra dėmesio centre.

Po truputį vis daugiau žmonių, miestų ir net šalių stengiasi gyventi tvariau ir sumažinti atsirandančių atliekų kiekius, plastiko naudojimą. Net ir Lietuvoje atsiranda vis daugiau galimybių rinktis sąmoningą vartojimą. Tinkamai atsikratyti atliekomis padeda šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taigi, galimybių vis daugėja! Visgi, kai kurie užsienio miestai jau yra labai pažengę. Puikų pavyzdį rodo Penzance miestelis Anglijoje. Čia gyvenanti aktyvistė stengiasi padėti suprasti savo bendruomenei kaip galima gyventi be plastiko.

Vienas iš pagrindinių šios miestelio gyventojos tikslų buvo gauti „Surfers Against Sewage“ akreditaciją, tačiau tai nėra itin lengvas procesas, nes tam reikia atlikti 5 pagrindinius veiksmus:

  • Sukurti grupę, kuri padėtų miestelyje puoselėti gyvenimą be plastiko;
  • Užsitikrinti savivaldybės paramą;
  • Įtraukti į plastiko atsisakymo judėjimą įvairias organizacijas, mokyklas;
  • Skatinti plastiko atsisakyti vietinius verslus;
  • Organizuoti iniciatyvas bei renginius, šviečiančius apie plastiko žalą.
 

siuksliu-isvezimas-vilniuje

Nebenaudoti plastiko yra didelis tikslas, kurio pasiekti per naktį miesteliui tikrai nepavyks, tačiau pagal dabartinius rezultatus galima matyti, kad tikslas yra įgyvendinamas ir realus. Vis daugiau verslų ir gyventojų prisideda bei stengiasi ne tik nenaudoti plastiko, bet ir bendrai gyventi tvariau atsinešant savo tarą, krepšelius į parduotuves ar termosu, daugkartinius puodelius į kavines.

Vykdant „Surfers Against Sewage“ planą, reikėjo įtikinti bent 12 iš 800 vietinių verslų atsisakyti ne pirmo būtinumo plastikinių daiktų. Įprastai atsisakyti reikėjo plastikinių maišelių, kitų pakuočių, šiaudelių, vienkartinių kavos puodelių. Šiuos dalykus galima nesunkiai pakeisti alternatyvomis – popieriniais šiaudeliais, daugkartiniais puodeliais ir pan. Šiuo metu geresnes alternatyvas miestelyje renkasi apie 125 verslai ir skaičius po truputį vis auga.

 

 

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft