Kaip tvarkyti pavojingas atliekas? (2 dalis)

šiukšlių išvežimas Vilniuje Buityje taip pat gali atsirasti pavojingų atliekų, kurių tikrai negalima mesti į įprastą konteinerį. Tokio tipo atliekomis reikia pasirūpinti tinkamai ir atsakingai. Daugelis jų turi būti išvežtos į tam skirtas aikšteles ar kitas jų surinkimo vietas. Pirmoje straipsnio dalyje buvo galima rasti patarimų apie tai kaip reikia susidoroti su buitinės chemijos tara, taupiosiomis elektros lemputėmis bei statybų atliekomis. Kokių dar pavojingų atliekų gali pasitaikyti buityje?

Su automobiliais susijusios atliekos

Automobilius turi daugelis – tai itin patogus būdas keliauti, kuris sutaupo žmonių laiką, tačiau turint transporto priemonę, pavojingos atliekos yra neišvengiamos. Naudojantis automobiliu susiduriama su tepalais, padangomis, akumuliatoriais bei kitomis kenksmingomis medžiagomis, kurioms įprastame konteineryje ne vieta. Deja, kiekvienais metais galima pastebėti nusiskundimų, jog padangos ne tik išmetamos į buitinių atliekų konteinerius, bet dažnai paliekamos tiesiog prie kelio, miškuose ar kitose nuošalesnėse vietose. Su automobiliais susijusios atliekos taip pat turi būti priduodamos specialiai tam skirtose aikštelėse. Neturint galimybės to padaryti, visuomet galima kreiptis dėl paslaugos – šiukšlių išvežimas Vilniuje.

Baterijos

Baterijos labai dažnai išmetamos kartu su buitinėmis atliekomis, net neatkreipiant dėmesio į tai, jog tai nėra tinkamas būdas pasirūpinti tokiomis atliekomis. Palyginus kiek baterijų yra importuojama per metus, ir kiek jų surenkama perdirbimui, matomas labai didelis skirtumas. Tai reiškia, kad sąvartynuose atsiduria labai didelis kiekis kenksmingų medžiagų. Vietų, kur surenkamos baterijos yra labai daug, jas pastebėti galima tiek degalinėse, elektronikos prekių parduotuvėse, mokymosi įstaigose, prekybos centruose ir daugelyje kitų vietų, kur masiškai renkasi žmonės.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Elektros prietaisai

Atsikratyti neveikiančia elektronika irgi reikia apgalvotai. Jos turėtų būti priduodamos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba į elektros prekėmis prekiaujančias vietas, kurios elektroniką surenka. Nesvarbu ar tai smulkūs prietaisai kaip plaukų tiesinimo žnyplės, ar skalbimo mašina – visai elektronikai galioja tos pačios taisyklės. Didelė dalis medžiagų, iš kurių pagaminti prietaisai gali būti perdirbami.

Taigi, tokia atmintinė tikrai padės tinkamai pasirūpinti atliekomis, kurios aplinkai gali būti pernelyg kenksmingos. Pasidomėjus tvarka, atradus patarimų ir naudingos informacijos internete galima pasidaryti atmintinę kur ir kokios atliekos turi būti išmetamos.

 

 

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft