Kaip tinkamai tvarkyti pavojingas atliekas?

siuksliu-isvezimas-vilniujeDažnai manoma, jog pavojingos atliekos gali būti sutinkamos tik pramoninėse įmonėse, tačiau tai nėra tiesa. Su pavojingomis atliekomis susiduria daugelis savo namuose. Tai nereiškia, jog jomis pavojinga naudotis, tiesiog reikia nepamiršti, kad tokios atliekos turi būti tinkamai tvarkomos, jog nekeltų grėsmės.

Pavojingos atliekos – tai kenksmingos, toksiškos, degios, sprogstamosios ar kitokių panašių savybių turinčios medžiagos, kurios gali turėti neigiamos įtakos aplinkai bei žmogaus sveikatai. Taip pat prie pavojingų medžiagų prisideda ir tara, į kuria tos medžiagos būna sudėtos, supakuotos, papilstytos ir pan. Tam, kad tinkamai pasirūpintumėte buitinėmis atliekomis ir nekeltumėte pavojaus nei gamtai, nei sau, verta žinoti ką su kai kuriomis iš jų reikia daryti. Straipsnyje rasite kelis patarimus.

Taupiosios elektros lemputės

Taupančios elektros lemputės savo sudėtyje labai dažnai gali turėti gyvsidabrio. Kadangi gyvsidabris yra kenksminga medžiaga, jo patekimas į atmosferą turėtų neigiamos įtakos aplinkai. Jei lemputės nebetinkamos naudojimui, būtina jas perduoti perdirbimui. Labai svarbu jų nesudaužyti ir kitaip nepažeisti. Tokio tipo atliekas galima priduoti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Jas taip pat dažnai priima tokiomis lemputėmis prekiaujančios prekybos vietos.

Statybinės atliekos

Galbūt, ne itin dažnai, tačiau kartais tikrai susiduriama su statybomis, remontais, dėl ko vėliau tenka susidoroti su nuo jų likusiomis atliekomis. Ne visos statyboms naudojamos atliekos būna kenksmingos, tačiau tikrai gali prireikti ir tokių. Tarkime, sandarinimo putos slėginėje taroje, skiedikliai, pakuotės, kuriose buvo dažai ar kitokios medžiagos. Taip pat kaip pavojingos atliekos skaitomos asbesto turinčios medžiagos ir pan. Jas priduoti galima jau minėtose didelių gabaritų atliekų surinkimo vietose, nes į buitinių atliekų konteinerius mesti šių atliekų negalima. Prireikus pagalbos, visuomet padėti susitvarkyti atliekas gali šiukšlių išvežimas Vilniuje.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Buitinė chemija

Pati buitinė chemija dažniausiai kuo puikiausiai išnaudojama, tačiau pakuotės lieka. Svarbiausia negalvoti, jog plastikinės pakuotės, kurios lieka sunaudojus chemikalus, yra tinkamos perdirbimui. Cheminės medžiagos įsigeria į plastiką, todėl jas galima priduoti tik į jau minėtas atliekų surinkimo aikšteles.

Tai vienos iš dažniausiai pasitaikančių pavojingų buitinių atliekų, tačiau tikrai ne visos! Yra kur kas daugiau ypatingo dėmesio reikalaujančių daiktų, medžiagų bei prietaisų, kurių tvarkymas gali klaidinti. Dar daugiau patarimų kaip susidoroti su tokio tipo atliekomis rasite antrojoje straipsnio dalyje.

 

 

 

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft