Kaip reikia sutvarkyti žaliąsias atliekas?

šiukšlių išvežimas VilniujeRudens metu labai dažnai susiduriama su žaliųjų atliekų tvarkymų. Kartais to prireikti gali ir pavasarį, kai budinasi gamta, o kieme užsiliko nemažai sodo bei daržo atliekų. Vieni su jomis dorojasi metant viską į komunalinių atliekų konteinerius, kiti viską išveža į tam skirtas sąvartynų aikšteles. Kai kurie taip pat tokias atliekas degina ar nuveža ir išmeta miškuose.

Tikrai ne visi naudojami žaliųjų atliekų tvarkymo būdai yra tinkami, todėl verta sužinoti kaip tokiais atvejais reikėtų elgtis. Kadangi žaliosios atliekos yra biologiškai skaidžios atliekos, su jomis susitvarkyti nėra taip ir sunku. Taip pat visuomet prireikus galima kreiptis į atliekų išvežimo paslaugas atliekančias įmones – šiukšlių išvežimas Vilniuje užtikrins, kad atliekomis bus pasirūpinta tinkamai ir nereikės tvarkytis su jomis patiems.

Biologiškai skaidžios atliekos

Tokio tipo atliekoms yra priskiriamos soduose, žemės ūkyje ar miestuose susidarančios žaliosios atliekos: šakos, lapai, pjuvenos, kiaušinių lukštai, vaisių ir daržovių lupenos, maisto pramonės atliekos, kavos bei arbatos tirščiai. Taip pat joms priklausyti gali kai kurie kartonai, popierius, gyvulininkyste užsiimant susidarančios atliekos ir netgi natūralūs tekstilės audiniai.

Kaip galima panaudoti tokias atliekas?

Pas ekologiškiausias būdas susitvarkyti su savo namų, kiemo žaliosiomis atliekomis yra kompostavimas. Namuose galima turėti specialias kompostavimo dėžes, kurios vis populiarėja. Taip pat jos gali būti ir kiemo gale – kaip patogiau. Svarbiausia žinoti kelias taisykles, kurios padės džiaugtis pagamintu kompostu. Drėgmė žaliųjų atliekų krūvoje neturėtų būti per didelė, nes bus susiduriama su nemaloniais kvapais. Visgi, jeigu bus per sausa, masė gali nesunkiai išdžiūti.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Būtina atliekas vartyti, maišyti – krūvoje turi būti bent apie 15 procentų deguonies. Kaip dažnai reikia atliekas maišyti priklauso nuo to, kas kompostuojama. Jei į komposto dėžę dedama tik nupjauta kiemo žolė, tuomet reikia gana dažno maišymo, nes greitai gali prasidėti puvimas. Jeigu kompostuojama ne tik žolė, bet ir medžių labai ar nedidelės, smulkintos šakelės – tuomet vartyti atliekas galima rečiau.

Ką daryti nesiruošiantiems kompostuoti?

Kai kuriais atvejais kompostavimas gali pasirodyti nepatogus, ypač gyvenantiems didmiestyje. Tokiais atvejais žaliosiomis atliekomis pildomi komunalinių atliekų konteineriai, dėl ko vėliau gali būti ne itin smagu atliekų tvarkytojams, o kartais ir kaimynams dėl pūvančių atliekų kvapo. Jeigu kompostavimas nenorimas arba nėra tam galimybės, žaliąsias atliekas prašoma pristatyti į biologiškai skaidžių atliekų surinkimo aikšteles.

 

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft