Plastikiniai maišeliai – ne itin geras pasirinkimas

šiukšlių išvežimas Vilniuje Plastikiniai maišeliai išties yra labai patogus būdas susikrauti prekes apsipirkus parduotuvėje, norint susidėt kokius nors daiktus ar tiesiog atliekas. Daugelis net nepastebi kiek nedidelių maišelių būna sunaudojami tiesiog buityje. Deja, toks įprotis nors ir patogus yra labai nenaudingas gamtai. Ne visi žino, jog išmestas maišelis vėliau priverčia gamtą kovoti su juo nuo 5 iki 100 metų.

Nors pastaruoju metu atsiranda vis daugiau tikslų, kuriais siekiama sumažinti besaikį žmonių vartojimą ir skatinti sąmoningumą atliekų rūšiavimo bei plastiko atsisakymo klausimais, deja, dar yra kur tobulėti. Šioje srityje daugelis valstybių vis gerėja, tačiau tam, kad būtų pasiekti norimi rezultatai, dar teks pasistengti.

Atliekų žala

Viena iš didžiausių aplinkosaugos problemų yra didelis plastiko vartojimas ir labai dideli kiekiai atliekų sąvartynuose. Kalbant apie plastiką, labai dažnai dėmesio centre atsiranda plastikiniai maišeliai. Paskaičiuota, jog per metus pasaulyje paleidžiama apie 500 milijardų maišelių. Dėl patogumo dažnai pamirštama kokia yra žala.

Maišeliai atsiranda ne tik sąvartynuose, bet ir miškuose, parkuose, vandenynuose ir visur, kur tik įmanoma. Galima pastebėti nemažai pavyzdžių, kai dėl plastikinių maišelių miršta paukščiai bei vandens gyvūnai. Būtent todėl pastaruoju metu galima pastebėti, jog žmonės vis dažniau raginami pasirinkti medžiaginius, daugkartinius maišelius savo prekėms parduotuvėse.

Maišelių įtaka paukščiams

Gamtoje atsidūrę plastikiniai maišeliai labiausiai kenkia paukščiams – tai dažnai nedideli gyvūnai, kurie ieškodami maisto gali nesunkiai įsipainioti į maišelius ir nebesugebėti išsilaisvinti. Didžiausias pavojus kyla jaunesniems paukščiams, kurie dar nėra itin patyrę arba itin mažiems paukščiams. Maišeliuose jie tiesiog uždūsta. Paukščius privilioja maišelių kvapas, jei jie buvo prieš tai naudoti maistui. Taip pat jose dažnai lieka maisto likučių, kurių paukščiai ieško. Kai kuriais atvejais paukščiai gali maišelius nuryti, tuomet jie žūva dėl apsinuodijimo arba virškinamojo trakto užsikimšimo.

Sąmoningas vartojimas

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Po truputį Lietuvoje stengiamasi ugdyti visuomenę ir puoselėti sąmoningą vartojimą, kuris reikalauja prieš perkant gerai pagalvoti ar alternatyva nebūti geresnis pasirinkimas tiek patiems žmonėms, tiek gamtai. Tiesa, dažnai tiesiog žinoti, jog plastikiniai maišeliai kenkia gamtai, neužtenka tam, kad būtų galima jų visiškai atsisakyti, todėl ir toliau bus stengiamasi skatinti gamtai draugiškesnį gyvenimo būdą. Tikima, jog rinktis geresnius sprendimus gali padėti mažų, skaidrių plastikinių maišelių apmokestinimas parduotuvėje ar mažesnės tvaresnių variantų kainos, didesnio maišelių pasirinkimo atsiradimas.

Taigi, ateityje gali atsirasti vis tvaresnių būdų pakeisti vienkartinius plastikinius maišelius ir kitus gaminius iš plastiko, kurie nėra būtini ir daro didžiulę įtaką gamtai, tačiau šiuo metu pravartu ir patiems gerai pagalvoti apie savo pasirinkimus bei kokios alternatyvos gali būti naudingesnės. Didžiausi tikslai, kurių reikėtų siekti – mažesnis plastiko naudojimas ir, žinoma, mažesni atliekų kiekiai sąvartynuose. Jei nežinote kaip pasirūpinti atliekomis, visuomet padės paslauga – šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taip galima džiaugtis tvarkinga aplinka ir tinkamai sutvarkytomis atliekomis.


Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft