Ką daryti su nereikalingomis padangomis?

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Viena didžiausių problemų, susijusių atliekomis, yra nebetinkamų naudoti transporto priemonių padangų palikinėjimas šalia kelio, miškuose, prie buitinių atliekų konteinerių ar kitose netinkamuose vietose. Nežinantiems, svarbu suprasti, jog padangos negali būti paliekamos buitinių atliekų konteineriuose ar šalia jų.

Kodėl padangos negali būti išmetamos į buitinių atliekų konteinerius?

Padangų gabaritai, palyginus, yra nemaži, todėl jų atsikratyti reikėtų specialiai joms pritaikytose atliekų surinkimo aikštelėse. Buitinės ar mišrios komunalinės atliekos dažnai perrūšiuojamos, o padangos gali sulaužyti rūšiavimo liniją ar kitaip pakenkti darbo mašinoms.

Kaip dažnai atsikratoma padangomis?

Kadangi dalis žmonių padangų neišveža į specialias aikšteles, suranda kitų būdų jomis atsikratyti. Kaip minėta, dažnai padangų galima rasti šalikelėse, miškuose, ypač tuomet, kai ateina padangų keitimo sezonas. Taip pat dažnas atvejis – padangų deginimas, kas yra labai pavojinga aplinkai, nes išskiriamos kenksmingos medžiagos.

Kokie tinkami būdai atsikratyti padangomis?

Įprastai keičiant padangas remonto dirbtuvėse, senąsias galima jose palikti ir nebesivežti namo, jei jos nėra tinkamos pakartotiniam naudojimui. Būtent todėl dažniausiai netinkamai padangomis atsikrato tie žmonės, kurie jas keičia patys. Padangas taip pat galima priduoti į didelių gabaritų atliekų tvarkymo aikšteles.

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Ką daryti pastebėjus senomis padangomis aplinką teršiančius asmenis?

Į aplinką patekusios nenaudojamos padangos suriti gali tik po 120-140 metų, tačiau daugeliu atveju jos gali būti perdirbamos ir panaudojamos kitiems naudingiems tikslams. Pastebėjus asmenis, kurie padangas degina arba palieka draudžiamose vietose, būtina kreiptis į Aplinkos apsaugos departamentą arba tiesiog telefonu 112 ir pranešti apie tokį atvejį.  

Taigi, yra net keli būdai tinkamai atsikratyti nereikalingomis padangomis neteršiant aplinkos ir suteikiant galimybę jas perdirbti bei „prikelti antram gyvenimui“. Atsakingas rūpinimasis atliekomis yra puikus žingsnis geresnių gyvenimo sąlygų žemėje ir gamtos puoselėjimo link. Jei neturite galimybių tinkamai atsikratyti turimomis atliekomis, visuomet gali padėti paslauga – šiukšlių išvežimas Vilniuje.

 

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft