Ar visos pakuotės gali būti perdirbtos?

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Lietuva gali pasidžiaugti, jog vis daugiau jos gyventojų pradeda rūšiuoti. Pilnesni tampa ne tik rūšiavimo konteineriai, kurie surenka kartoną, plastiką, stiklą ar metalą, bet ir taromatai. Atsiranda tinkamai atliekomis pasirūpinančios įmonės ir tokios paslaugos kaip šiukšlių išvežimas Vilniuje, daugėja galimybių nusipirkti produktų be pakuočių ir pan. Tai yra puikus žingsnis į priekį gyvenant gamtai draugiškesnį gyvenimą jos tiek daug neteršiant. Visgi kyla klausimas ar tikrai visos Lietuvos gyventojų išrūšiuotos atliekos gali būti lengvai perdirbamos?

Kas paskatino rūšiuoti?

Koks naudingas yra rūšiavimas kalbama jau ilgą laiką, tačiau net ir žinant to naudą nebuvo lengva pastūmėti visus tai daryti. Lengviau prie šio dalyko priprasti padėjo taromatų atsiradimas. Daugelis stengiasi tarą sugrąžinti ir atgauti tuos papildomus 10 centų, kuriuos sumokėjo parduotuvėje. Net jeigu pakuotės išmetamos netinkamoje vietoje, atsiranda nemažas šansas, kad kas nors kitas ją pakels ir nuneš į taromatą. Prieš pradedant veikti taromatams, buvo surenkamas tik trečdalis taros perdirbimui, o dabar galima džiaugtis, jog sugrąžinama daugiau nei 90 procentų pakuočių, kurios dalyvauja užstato sistemoje. Visgi, kol kas yra ir tokios taros, kurios sistemoje nėra. Ateityje, tikima, jog sistema bus plečiama ir vis daugiau taros bus grąžinama po panaudojimo.

Kur keliauja stiklas?

Surinktos stiklo pakuotės įprastai perdirbamos tiesiog Lietuvoje. Suskaičiuoti buteliai, tara yra išrūšiuojami pagal spalvas – skaidrus stiklas, žalias stiklas, rudas stiklas. Tuomet viskas susmulkinama ir perduodama į perdirbėjų rankas. Iš susmulkinto stiklo vėl pagaminama tara, kuri naudojama gėrimams ir kt.

Metalo perdirbimas

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Metalinės pakuotės Lietuvoje nėra perdirbamos, nes pigesnis variantas jas išvežti perdirbti svetur. Daugelis supranta, jog aliuminio gamyba yra gana brangi ir tam naudojama daug energijos. Todėl įprastai metalinės pakuotės vežamos į Vokietiją, kur yra perduodamos aliuminio perdirbėjams.

PET pakuočių perdirbimas

Kol kas plastikas yra perdirbamas vežant jį į kitas šalis, tačiau artimiausiu metu planuojama, jog plastikas bus pradėtas perdirbti ir Lietuvoje. PET pakuotės gali būti perdirbamos ir panaudojamos įvairiai. Ši medžiaga gana universali, todėl tiks buteliams ar sintetinio pluošto gamybai. Dažnai tokios pakuotės perdirbamos į siūlus, kurie yra tinkami ne tik drabužiams, bet ir automobilių sėdynių apmušalams bei panašiems dalykams.

Taigi, laikui bėgant perdirbama vis daugiau pakuočių. Ateityje vis daugiau jų perdirbti bus galima tiesiog Lietuvoje. Svarbiausia ir toliau skatinti Lietuvos gyventojus prisidėti prie rūšiavimo, nes tai turi puikios įtakos sąmoningam atsikratymui atliekomis.

 

Visų rūšių šiukšlių išvežimas

Nuo 14€ už m³
Nemokamas metalo išvežimas

Meniu

Paslaugos

Kontaktai

Nemokama konsultacija
EMAIL

© Copyright 2020 – Nordkraft